Nowy sezon Nowy początek New Season New Beginning

New in…

Uwielbiam ten moment w modzie, kiedy pojawiają się pierwsze oznaki nadchodzących, wiosenno- letnich kolekcji /niczym przebiśniegi:)/. Firmy pokazują nowe kampanie wizerunkowe, premiery look boków i w ogóle energia rozpiera kreatorów, klientów i konsumentów. Szukamy nowych kolorów /moja wiosenna ekstrawagancja polega na pomalowaniu paznokci kolorem sezonu/. Nowe kreacje fotograficzne i filmowe coraz częściej stawiają na „wrażenie”. Zdjęcia mają być dla klienta inspiracją. Nawet fotki na gładkim tle zawierają porcję kolorów, których siła jest powalająca, a cel prosty: wyleczyć zimowa depresję.
Z ZEGNA ss 15

Piękne zdjęcia obejrzeć można na stronie Zary. Ta marka nigdy nie zawiedzie klienta porcją profesjonalnie podanej informacji, co modne w tym sezonie. Widzisz to w świetnie wykonanych zdjęciach. Patrz na stylizację nie tylko odzieży. Modele męscy Zary są do sesji perfekcyjnie przygotowani. Na pewno rzuca się w oczy odejście od przerysowanej brody i wąsatego wyglądu. Sygnałem nowego, wiosenno-letniego sezonu jest dla mnie charakter i kolorystyka tła. To jest także świetna informacja o inspiracjach, które towarzyszyły projektantom przy projektowaniu kolekcji /albo o tym o czym dumał marketingowiec:)/.
Zara pokazuje mężczyznę wrażliwego, zadumanego, zdystansowanego .
Zara Man ss15

 

Zara Man ss 15

 

Zara Man ss 15

 

Zara Man ss 15

 

Zara Man ss 15
Massimo Dutti, także nowy sezon rozpoczyna doskonałymi fotami-ciepłe kolory w niewymuszonej, ale eleganckiej stylizacji. Kolonialna jak zwykle gama kolorystyczna, szlachetne beże, brązy w połączeniu z bielą ukazują wysoką jakość ubrań w letniej odsłonie. Do Massimo Dutti zawsze pasuje mi chilloutowy jazz i pyszna, popołudniowa kawka na tarasie. Właśnie dlatego kreacja marek odzieżowych to potęga. Już nie chodzi o sprzedaż ubrań czy filozofię brandu. Obecnie najważniejszą rzeczą jest u klienta wywołanie pozytywnych, nawet podprogowych skojarzeń.
Massimo Dutti ss 15
  

Prada look…

Zdjęcie jednej marki powaliło mnie na kolana. Jest to fotografia na stronie Prady informująca o inauguracji nowego looku w salonach Prady.  Marka ta pokazuje formę wystawy visual merchandisingowej. Swoją drogą fajny koncept.
Prada ss 15 The Iconoclasts

„the iconoclasts”

 

 Arianne Phillips, projektantka kostiumów filmowych, powiedziała o tej wystawie:
“Fashion, like film is about dreaming and telling stories so this seemed like a natural conversation for me to have with the very inspiring and beautiful Spring/Summer 2015 collection.””Sztuka, jak film, jest o marzeniach i opowiadaniu historii. Dlatego dla mnie wygląda to jak naturalna rozmowa, którą odbywamy z nową, wiosenno letnią kolekcją Prady na 2015 rok”

Oddychanie

Patrząc na foty poniżej, mam poczucie spokoju, nastroju a czarno-białe kreacje fotograficznie zawsze wpływają na mnie wyciszająco. Piękne zdjęcia pokazał na ten sezon Sain Laurent. Ciekawostka: na zdjęciach pozuje Dylan Brosnan, syn Pierce’a /mojego ulubionego Jamesa Bonda/.

Saint Laurent ss 15

 

Saint Laurent ss 15

 

Saint Laurent ss 15

 

Saint Laurent ss 15

 

Saint Laurent ss 15

 

Saint Laurent ss 15

 

Świetnym pomysłem na sesję były też obrazy z burzowym niebem w tle, marki Dior. Stylizacje na The Beatles nie są niczym nowym, ale kąt robienia zdjęć i to stalowe,w kolorze, niebo doskonale pasuje do kapryśnej wiosny /chłopcy wyszli na podwórko pograć w piłkę na asfalcie-też to widzicie?:)/

Dior ss 15

 

Dior ss 15

 

Dior ss 15

 

Dior ss 15

 

Dior ss 15

 

Mam nadzieję, że na chwilę zapomnieliście o tym, iż tak naprawdę mowa jest o ciuchach, bo nie jest.
Mowa jest tu o poezji obrazu, jego sile i o tym jak istotną rzeczą dla każdej, chcącej iść do przodu marki odzieżowej jest kreacja. No i wiosna idzie….
Pozdrawiam Beata

Mango ss15

  1 comment for “Nowy sezon Nowy początek New Season New Beginning

 1. Anonimowy
  5 marca 2015 at 08:51

  Uwielbiam ten moment, kiedy wchodzą nowe kolekcje do sklepów, wtedy czuć , że idzie wiosna 🙂
  Ta nasycona kolorystyka ubrań 🙂 Chyba każda kobieta pragnie wtedy coś zmienić w swoim wyglądzie 🙂
  A jeśli chodzi o zdjęcia, super wyszły. To prawda, ze patrząc na nie skupiamy się raczej na całej aranżacji a nie na ciuchach 😉

  Pozdrawiam,
  Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses cookies. Find out more about this site’s cookies.