Marcellous Jones – Polska Moda nie ma granic.

Mam dla Was coś specjalnego.
Marcellous Jones
 

Człowiek instytucja… 
Marcellous L. Jones jest znanym krytykiem mody, konsultantem i osobowością telewizyjną. Jest także współorganizatorem Tygodnia Mody Serbia. Jest właścicielem zarówno TheFashionInsider.com Magazine i Fashion Insider TV. Ten ostatni to jedyny na świecie program telewizyjny transmitowany na arenie międzynarodowej, poświęcony modzie męskiej.
Zwykle to On jest po drugiej stronie mikrofonu…
Jones przeprowadzał wywiady z projektantami  najbardziej ekskluzywnych domów mody, w tym: Jean-Paul Gaultier, Kenzo, Versace, Thierry Mugler, Canali, KarlLagerfeld, Christian Lacroix, Brioni, Ermenegildo Zegna, Karl
Lagerfeld, John Galliano, Lanvin, Dirk Bikkembergs, Valentino, Vivienne Westwood, Dsquared², Burberry, John Richmond, Issey Miyake, Etro, Fendi, Ermanno Scervino, Loewe, Iceberg, Sergio Rossi…
…oraz wywiady z aktorami  czy top artystami  /Elton John, John Malkovich, Victoria Beckham, Helen Mirren, Mickey Rourke, Usher, Milla Jovovich, Janet Jackson, Claudia Schiffer, Kylie Minogue ,Tyson Beckford, Duffy, Natalia Vodianova, Kanye West, Chris Brown, Catherine Deneuve, Queen Latifah, Kelly Rowland (Destiny Child), Emily Blunt, Vivica A. Fox, Dita von Teese, Joan Collins, Inès de La Fressange, Fergie, I. Am będzie (Black Eyed Peas), Kelly Osbourne, Lara Fabian, Bob Sinclar, David Trezeguet, James Denton, Olga Kurylenko, Bérénice Bejo,
Mark Vanderloo Pedro Almovodar itp./ Wiem dech zapiera:)Marcellous L. Jones pojawia się gościnnie jako wykładowca branży mody na prestiżowych uczelniach i Akademiach Sztuk Pięknych z USA i Europie Wschodniej.
Jest także filantropem.
Poświęca dużo czasu na działalność charytatywną. W 2012 roku Marcellous Jones wraz z Patrizią Gucci i Ewą Minge zostali pierwszymi odbiorcami nagrody AMICUS Humanitarian Award.
Poniżej zamieszczam przetłumaczoną wersję wywiadu.

 

„Marcellous Jones- Polska Moda nie ma granic”.
BR: Moje pierwsze pytanie: co z Polską modą? Pytam, ponieważ jesteś tak bardzo znaną osobą w branży i może Pan porównać, co w naszym kraju z tą modą się dzieje ?
MJ: Tak naprawdę myślę, że więcej mogą na temat polskiej mody powiedzieć Jacek Klak i Irmina
Kubiak 🙂 Przyjeżdżam tu na każdy Fashion Week i widzę jak on się bardzo rozwija i chcę powiedzieć, że jest tu także niesamowita organizacja. Odwiedzam w sezonie około szesnaście, dziewiętnaście.. różnych Fashion Week i naprawdę widzę jak wszystko jest tu niesamowite. Robicie fantastyczną robotę. Rozwój projektantów,
pomoc w zrozumieniu, że to jest prawdziwa modowa aktywność, to jest moda. To nie jest po prostu tworzenie ubiorów, to przekształcenie modowej aktywności w modowe marki, w domy mody, np .Łukasz Jemioł. Jest świetnym facetem, kiedy zaczynał, nie był tak znany, choć miał ogromny talent, a teraz  jest super gwiazdą, jest znany, jest przykładem na sukces. Macie też Natalię Jaroszewską, której tym razem nie było, ale rozmawiałem z nią będzie następnym razem. Macie MMC, Michała Szulca…wszystkich tych fantastycznych projektantów, o których nie wiedzieliśmy ale już wiemy dzięki np. Fashion Week. Macie projektantów, którzy pokazują się za granicą … w Portugalii, pokażą się na naszym Fashion Week w Serbii, jak Malgrau z fantastyczną kolekcją. To jest przyjemność być w tym świecie. W mojej opinii polscy projektanci mają naturalną umiejętność pokazywania kobiecości. Kobiety wyglądają kobieco, sexi, są zadowolone i szanowane.
BR: Byłeś osobą, która zainicjowała Fashion Week w Serbii, masz więc możliwość porównania tych
kierunków. Myślę, że wrażliwość tych dwóch narodów jest podobna…
MJ: Tak, ponieważ jestem założycielem i właścicielem Fashion Week w Serbii,  muszę powiedzieć,  że tam dopiero zaczynamy i mamy dużo wyzwań logistycznych Specjalne podziękowania dla Fashion Philosophy  Fashion  Week Poland, dla  Jacka i Irminy i specjalne podziękowania dla Magdaleny Christofi, ponieważ oni pomogli nam uczyć się logistyki, pokazywali  nam jak organizować backstage.. powiedzieli nam wiele rzeczy wcześniej, bardzo pomogli , rozumieli co chcemy zrobić i to jest wspaniałe uczucie, jesteśmy przyjaciółmi. Była to perfekcyjna współpraca. Wspieramy projektantów.  Jestem taki dumny, tego wieczora możemy zobaczyć  Lesia Semi z Ukrainy.  To trudny czas dla Ukrainy …  Tygodnie mody działają w systemie współpracy , wspierają projektantów. Nie chodzi tu o pieniądze, ludzie myślą, że na tym się zarabia ogromne pieniądze, po prostu…nie w tym rzecz.
BR: I ostatnie pytanie:  jest możliwe zaproszenie z tego Fashion Week  projektantów na Wasz Fashion Week?  
MJ: Oczywiście, w ostatnim sezonie mieliśmy Malgrau, w następnym tygodniu mamy u siebie Wojtka Haratyka, będzie pokazywał kolekcję w Serbii, w piątek o 20.00, myślę że będzie sporo ludzi. Mamy też fantastyczną ekipę z prasy np. Vogue Italia będzie na naszym Fashion Week w Serbii, Cosmopolitan, Elle Magazin, K Mag, Fashion Chanel z Mediolanu i najważniejsze, międzynarodowe magazyny. Jestem szczęśliwy, że będą tam projektanci z Polski i będą czerpać z tych odwiedzin korzyści dla siebie, także dzięki tej międzynarodowej prasie z Portugalii, Włoch, Francji, Londynu. Mamy też świetny program pro sprzedażowy. Dziś widziałem się z Wojtkiem  Haratykiem i umówiłem go na spotkania z ludźmi, specjalizującymi się w sprzedaży także na rynek rosyjski czy nawet do Kazachstanu, ponieważ chcemy tym projektantom pomóc również sprzedawać.
BR: Myślę, że to fantastycznie, że Wojtek może zaprezentować się Waszej publiczności…
MJ: On jest utalentowany, naprawdę bardzo utalentowany, nie mogę doczekać się kiedy zaprezentuje swoją kolekcję w Serbii.  Choć tam mamy naprawdę utalentowanych projektantów z Serbii.
BR:…jesteśmy bardzo ciekawi estetyki z Serbii, to nie całkiem znana moda ludziom Polsce…Dziękuję  za tę rozmowę 🙂
MJ: To ja bardzo dziękuję za rozmowę 🙂 To była przyjemność :)…dziękuję za tę rozmowę, ponieważ to szalenie ważne mieć szansę porozmawiać o projektantach, ich rozwoju, o miłości do mody…
Fashion Philosophy Fashion Week Poland XII th Edition.
Zdjęcia: Witold Rajczak
18.04.2015

serbiafashionweek.com

fashionweek.pl

Pozdrawiam Beata

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses cookies. Find out more about this site’s cookies.