Struktury Doskonałe – Matthew Shlian

Eight Emperors 4
Eight Emperors 3
Nowy rok niesie ze sobą nowe inspiracje. Moją są struktury w wykonaniu artysty, który mnie zachwycił. Matt Shlian to absolwent Canbrook Academy of Art, obecnie wykłada na Uniwersytecie w Michigan. Matthew Shlian sięga po papier i z niego tworzy niesamowite dzieła sztuki. W strukturach, którymi się posługuje widać inspirację geometrią przestrzenną. Jaki efekt daje zderzenie umysłu designera z matematyką a nawet inżynierią, która także jest jedną z fascynacji artysty? Matt Shlian to rzeźbiarz tworzący z papieru.

Anarchic Hand

 

Stretch Studies
Contour
Contour
Kiedy oglądam Jego prace na myśl przychodzi mi origami modułowe. Papier, który w ręku człowieka jest tworzywem do budowania futurystycznych struktur. Matt po inspiracje do swoich prac często sięga w micro i nano skalę. W kontakcie z naukowcami powstało coś na miarę sztuki przyszłości. Szalenie podoba mi się także jego pokora i spokój z jakim podchodzi do tworzenia swoich prac. Powoli, z ogromną precyzją tworzy powierzchnię wielu figur geometrycznych, które zdają się poruszać pod wpływem wiatru, falować, spadać.
4th Extraction Black

 

Sphex
Ara 137 Facture
Matt Shlian to inżynier papieru, wizjoner technologii, którego prace inspirują naukowców .
Matt rzeczy skomplikowane potrafi prosto tłumaczyć. Poniżej fragment Ulicy Sezamkowej, w której pokazuje on dzieciom jak z kawałków papieru stworzyć coś niesamowitego.
… i podobne STRUKTURY…w poważnej odsłonie…
Matt wystawiał swoje prace w muzeach, ale ma także na koncie współpracę z odzieżową dobrze wszystkim znaną marką Levi’s. Stworzył dla niej okno wystawowe, w tle widać jego papierowe struktury. Kiedy znany brand tworzy coś razem z artystą zazwyczaj z takiego połączenia  wychodzą niesamowite jakości.
 A jak tworzy swoje dzieła zobacz TUTAJ.
Zawsze fascynowało mnie origami, bardziej to klasyczne niż modułowe czy snapologia. Ta ostatnia wywodzi się z origami, ale polega na tworzeniu wielokątów z pasków papieru.
Struktury inspirują artystów. Towarzyszą nam w życiu codziennym, upiększając nasze otoczenie. Przykładem jest FINELL i ich naczynia kuchenne lub designerska damska kopertówka czy torba.
Od zawsze uwielbiam origami. Stara sztuka wynaleziona przez Chińczyków, ukochana przez Japończyków jest formą medytacji lub sposobem na ćwiczenie koncentracji /czasem potrzebuję jednego a czasem drugiego:)/. Dlatego specjalnie dla Was zimowy wazon z kwiatami na szczęśliwe rozpoczęcie  2015 roku.
Koniecznie odwiedźcie stronę Matta Shliana, polecam
i produkty FINELL
Pozdrawiam Beata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses cookies. Find out more about this site’s cookies.